فوتبال7

لوکیتا! این مرد تمام نشدنی کروات!

مودریچ، اسطوره کهکشانی‌ها..

1402/03/31 4:30 امیرحسین مرادی

لوکیتا! این مرد تمام نشدنی کروات!

شاید لوکا مودریچ را قبل از رئال مادرید اندک هوادار فوتبال در جهان میشناخت و کمتر کسی به‌جز هواداران تاتنهام بازی او را به‌خاطر داشت. 

این هافبک خوش آتیه فوتبال جهان، با سابقه درخشان خود بعد از پیوستن به رئال مادرید، نام خود را بر روی زبان‌ها انداخت تا به عنوان یک وزنه برای مادریدی‌ها و تیم ملی کرواسی به‌شمار برود.

او با تیم ملی کرواسی یک نایب قهرمانی و یک، سومی را در جام جهانی و با رئال مادرید ۵ قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۴ قهرمانی در سوپرجام اروپا، ۵ قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان، ۲ قهرمانی در جام حذفی اسپانیا، ۴ قهرمانی در سوپر جام فوتبال اسپانیا و ۳ قهرمانی در لالیگا را با رئال مادرید کسب کرده است.

همچنین در کارنامه او یک توپ طلا ثبت شده است و بعد از آن جایزه، بهترین بازیکن سال اروپا را از آن خود کرد؛ وی در ادامه در ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۸ در جوایز بهترین‌های فیفا، جایزه بهترین بازیکن مرد فیفا را کسب کرد؛ مودریچ با بردن توپ طلا در سال ۲۰۱۸ به یک دهه حکمرانی مسی و رونالدو بر توپ طلا پایان داد. او همچنین در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با تیم ملی کشورش یعنی کرواسی به مقام سوم رسید. 

از او به عنوان یکی از بهترین هافبک‌ها و بازی‌سازهای تاریخ فوتبال جهان یاد می‌شود.

وی در سن ۳۷ سالگی همچنان به پیشنهاد‌های شگفت‌انگیز عربستانی‌ها جواب رد داده و قصد ادامه ماجراجویی در شهر مادرید و تیم پرافتخار این شهر را دارد.

میخای اطلاعات فوتبالی خودتو محک بزنی؟
بیا تو بازی کوییز
میخای تو مسابقه پیش‌بینی ما شرکت کنی؟
بیا تو مسابقه پیش‌بینی
میخای جدیدترین حواشی و اخبار امروز رو بدونی؟
بیا تو بخش اخبار